
Flowerfairy op Perenbloesemtak
Voor fruittelers is het niet leuk dat het sneeuwde. Een flowerfairy in een Perebloesemtak is één van de zes bekende flowerfairys.
Voor fruittelers is het niet leuk dat het sneeuwde. Een flowerfairy in een Perebloesemtak is één van de zes bekende flowerfairys.
De lap waarop proefstukjes in alle handwerktechnieken werden gemaakt, werd vaak het hele leven bewaard.
Jammer dat de rand van dit borduurwerk is weggeknipt, maar een creatief iemand verzint er wel wat op.
Bijzondere en originele moderne borduurpakkettten worden door mijn nicht Karin ontworpen.
Kanten kleedje op een contrastrijke oude vloer: een punt achter m’n verslag.
Het is leuk om wat handwerkjes mee te nemen op reis, en te zien hoe ze op een ander plekje weer anders uitkomen.
Een klein handwerktasje is extra fijn om te gebruiken als het bij de omgeving past.
Per vandaag zijn eindelijk alle corona-maatregelen opgeheven.
Op vakantie merkte ik dat ik niet de enige ben die soms een accentje toevoegt.
Een paar kanten kleedjes maken een vakantiehuisje gelijk persoonlijk.
Beneden in de kerk of boven in de citadel: plekken om te bidden voor vrede.
De Eerste Wereldoorlog maakte een einde aan het Belle Epoque. Een opstelling in de Citadel van Dinant illustreerde dit.
Na een paar dagen in Antwerpen rijden we door naar Wallonië.
In een Antwerps museum zag ik een fraai stuk oud borduurwerk.
Een meegenomen tafelkleed past goed op de tafel in het appartement
In het zeer rijk gedecoreerde en bijzonder fraai ingerichte Rubenshuis zag ik een antieke linnenpers.
Er is niet meer zoveel belangstelling van toeristen voor het originele Belgische kant.
In een modern en bijzonder gebouw is een tentoonstelling van ‘duizenden dingen’. Al die dingen hebben nu ‘groot filosofisch potentieel.’ Daar past mijn groene vogeltje ook even bij.
Een gehaakt kleedje zorgt voor een luchtig accent
Wandtapijten uit de 16e eeuw beelden vaak verhalen uit de mythologie uit.
Museum Plantin vertelt het uitzonderlijke belang van een drukkerij uit de 16e eeuw bij de verspreiding van kennis.
Uitgebloeide sneeuwklokjes in een jaar wat nog niet zo ‘bonne’ is.
Overal zien we de kleuren van de Oekraïense vlag, waardoor verbondenheid en meeleven wordt uitgedrukt.
Een doek uit Oost-Europa. Rode sporen op zwarte ondergrond.
Samen met mijn man vier ik twee weken vakantie, maar ik leg uit waarom ik toch maar doorga met bloggen.
Lentetasje bij een oude fabriekshal met golfplaten dak.
De tentoonstelling Hoge Luchten toont schilderij-schatten uit het Rijksmuseum.
Oude handwerkjes zijn mooi om naar te kijken. Maar soms is het allemaal betrekkelijk. Dan gaat het weer om de mènsen!
Een paar jaar geleden kwamen gehaakte bloempotjes in de mode. Ik gebruik ze voor m’n supermarkt-hyacinthen.
In een oud linnenhandelshuis in Twente is een tentoonstelling Broderie d’Art.
Voor het borduren op donkere ondergrond heb je goed licht nodig en dat was er vandaag volop.
Tijdens de eerste lentewandeling praten over oorlog. Ongekend.
Grote bedrijven, zoals Ikea, sluiten hun winkels in Rusland. Daar dacht ik aan toen ik op de bank mijn eigen Ikea-kussen zag liggen.
De winkel van Tweedehandswerk heeft een groot assortiment artikelen. Veel oude boeken, want die zijn in onze tijd weer bruikbaar. Net als veel borduurwerken, want die zijn te mooi om niks mee te doen.
De laatste 15 weken worden weergegeven
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Het bericht is succesvol verstuurd.
Bedankt hiervoor.