Salon in Drostenhuis

In Ootmarsum is het patriciershuis van de laatste Drost van Twente een museum geworden. De functie van drost was een soort burgemeester, maar nog iets hoger. Hij sprak recht en hief belastinggelden namens het landsgezag, en was lid van de Staten van Overijssel. In de tjid dat deze laatste drost van Twente hier woonde, was er politiek van alles in beweging: de Fransen wilden een bevolkinsregister invoeren, een kadaster, een metriek stelsel en een parlement. Ook werden staat en kerk van elkaar gescheiden. Dat lazen we op een papiertje wat we bij ons bezoek aan dit deftige huis ontvingen.

Ik ga altijd op zoek naar iets van handwerk, zodat ik daar een foto van kan maken in een originele entourage. Vaak staat er wel ergens een haardscherm (nu ook, maar ik kon het niet goed op de foto krijgen). In dit huis lagen er overvloedig Perzische kleedjes. Maar het werd een foto van de pianoloper!

Of deze drost dit lopertje ook al had liggen, betwijfel ik, want daarvoor lijkt het me niet verfijnd genoeg. Maar het is wel een heel leuk voorbeeld van typische volkskunst uit het oosten van het land. Dergelijke afbeeldingen van een man en een vrouw zie je veel in de folklore van oost-Nederland en zeker ook veel in andere landen zoals Duitsland.

Verder is deze salon ingericht in de Empire stijl in een warme rode kleur. De ‘speeltafel’ waarop de loper ligt is een van de eerste piano-forte’s die aangepast werden aan de vorm van de stijlmeubelen.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer lezen? Wellicht is dit interessant...

Scroll naar boven
Archief van de blogjes
Blogjes per week

De laatste 15 weken worden weergegeven

Blogjes per maand

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

Bedankt voor het bericht

Het bericht is succesvol verstuurd.

Bedankt hiervoor.