Nu had ik zin om mijn eigen verzameling merklappen ook weer eens opnieuw te fotograferen en hier te laten zien. Af en toe gebeurt het dat je ineens boft: “Daar staat er één!” Als de prijs meevalt in de kringloop: kopen!
Al deze merklappen zijn vermoedelijk gemaakt met behulp van patronen die eind vorige eeuw in roulatie kwamen. Ze zijn gebaseerd op oude merklappen, en door redakties van tijdschriften of uitgevers van handwerkpakketten opnieuw op patroon gezet.
Wat opvalt bij al deze merklappen is dat ze allemaal zijn ingelijst met een smal houten lijstje. Dat blijkt ook het mooiste te zijn. Of is het omdat we eraan gewend zijn geraakt dat dit gewoon een goede combinatie is? Vaak zit er een stikker achterop, van een lijstenmaker. Als er lang gewerkt is aan zo’n merklap, dan is de uitgave van een goed lijstje echt een ‘beloning’. Het geeft eer van je werk en maakt dat de merklap er mooi strak uitziet. Wel jammer natuurlijk dat ze dan soms toch later worden weggedaan, als de familie er niets in ziet.
Deze merklappen heb ik meestal ’s winters in de kamer staan, en als het dan voorjaar wordt wil ik ze weer een tijdje uit zicht. Dus na dit blogje gaan ze naar boven, een half jaar wachten. Maar hier eerst laten zien in m’n merklapjesweek is natuurlijk wel leuk!
1 gedachte over “Vijf ingelijste merklappen”
Wat een stel leke, bijzondere lappen.