Met drie kwartier waren we vanmorgen in Duitsland en daar namen we de eerste afslag naar het eerste dorp. Dit is Elten en daar waren we nog nooit geweest en nu wilden we daar naar toe, gewoon even een kijkje nemen en iets kopen wat ze in eigen land niet hebben. Na de oorlog hoorde dit dorp een tijdje bij Nederland maar sinds de zestiger jaren hoort het weer bij Duitsland. Soms is simpel zรฒ leuk: bij de Bรคckerei een paar lekkere Kรผchen kopen, doorrijden naar het begin van de wandelroutes, en dan de hoge Elterberg op en een mooi plekje zoeken voor de ochtendkoffie. Dat voelt als een heerlijke afsluiting van de zomer!
Vanaf het uitzichtpunt zien we Emmerik al liggen en na een mooie wandeling door de bossen rijden we daarheen. De stad staat bekend om z’n mooie promenade en het was een genot om daar een tijdje in de zon te zitten. De Rijn is hier enorm breed en daarom moet de brug ook enorm lang zijn: het is de langste hangbrug van Duitsland, de Golden Gate van de Nederrijn.
Ik heb een oude tas uit m’n shop meegenomen, die kan nog wel een keer dienst doen. En nu ben ik eindelijk zover dat ik weer volop aan m’n shop ga denken! Wat staat er ook weer allemaal in, en wat ga ik er de komende tijd nog meer bij zetten? Deze laatste brug had ik nog even nodig en nu ben ik benieuwd wat er vanaf morgen allemaal weer besteld gaat worden!






