Mooi niet!
Mooi niet! Tegen de gekkigheid. Tegen de uitbuiting. Tegen de onhaalbaarheid. Tegen de onnodige verandering. Tegen de verstoring. Tegen de dialektiek.
Mooi niet! Tegen de gekkigheid. Tegen de uitbuiting. Tegen de onhaalbaarheid. Tegen de onnodige verandering. Tegen de verstoring. Tegen de dialektiek.
Die oude tijdschriften grepen terug op vroegere haakpatronen, en nu grijpen we weer terug naar die vroegere haaktijdschriften.
Kleine tasjes zijn ook ideaal om mee te nemen op een wandeling.
Handwerken moet je zien in de context. De context van de tijd, maar ook de context van hoe iets wordt gepresenteerd. Deze deze tijdschriften waren heel goed in een mooie presentatie.
Het is mooi werk om zo’n ster te borduren en te merken hoe evenwichtig het eeuwenoude patroon is opgebouwd.
NeedleCraft, NeedlePoint, NeedleArt, NeedleWork…. In Engeland is dat tot in perfectie beoefend.
Boeken met borduurpatronen van Pernille Harttung
Vijgenjam gemaakt. Met het oude gehaakte kleedje wilde ik die typische paarse vijgenkleur benadrukken.
Boeken uit de Patchwork- en Quiltbibliotheek van één auteur.
Een leuk quiltje met tumbling blocks in primaire kleuren. En dat is dan TW6001 in m’n shop!
De Engelse samplers zijn mede beroemd vanwege de vele teksten en gedichten en spreuken die de jonge vrouwen borduurden. In een prachtig boek over the Feller Needlework Collection staan foto’s van 400 oude samplers.
Een tweedehands mandje meegenomen, daar ga ik nog iets leuks mee doen.
De draad van de ster weer opgepakt.
Handwerkboeken te kust en te keur. Deze kwamen er weer bij.
Scandinavische kerstmotieven hebben een bepaalde stijl en uitstraling en je herkent ze direct.
In museum CODA bezocht ik de grote tentoonstelling met Paper Art, en sprak ik de kunstenares die machinale borduursteken maakt op handgeschept papier.
Borduren in gobelin is de band met het verleden aanhalen.
Het weven met behulp van vierkante gaten-kaarten is Zeer oud en Hypermodern!
Met deze boeken kun je trouwens altijd wel aan kerst denken, want als je zo’n kerst-merklap wilt borduren ben je wel een tijdje bezig.
Als je geboeid bent door de sterke patronen en boeiende kleurencombinaties van Oosterse tapijten, dan kun je overwegen om zo’n patroon eens te borduren.
Prachtige en Praktische kleertjes voor veel Baby- en Breiplezier.
Net na de oorlog publiceerde Eska een serie degelijke handwerkboekjes.
Grote Bonte Handwerkbladen van Burda voor Veel Bont Handwerkplezier!
De Scandinavische tijdschriften ‘Väv” vonden hun weg ook naar Nederlandse wevers en weefsters, omdat er een Nederlandse vertaling los was bijgevoegd.
Een geweven kleedje heeft charme, uitstraling, zeggingskracht en aantrekkingskracht. Nog meer oude Väv-tijdschriften toegevoegd met volop mooie voorbeelden.
De rijke geschiedenis van het Amerikaanse quilten blijft volop inspireren.
Het vak om zelf te naaien werd vroeger nauwgezet en deskundig onderwezen.
Kussentje temidden van een overvloedige bloemenpracht.
In de zestiger jaren werd er op wollen gordijnen geborduurd.
M’n zus houdt ervan om van restjes en oude dingen weer wat te maken. Zoals een crazy patchwork kleedje van turqoise restjes.
Aanbieding: Engelse boeken over Embroidery voor slechts 5 euro per stuk!
In dit blogje laat ik een geborduurde en een ongeborduurde lap zien, waarbij goed te zien is hoe een twee verfstrepen groen en blauw voor mooi resultaat zorgen.
38 nieuwe truien, 40 wintertruien, 40 voorjaarstruien, 40 superpatronen, 41 leuke truien, 43 herfsttruien, 43 mode truien
De studies van Erica de Ruiter bouwen voort op oude weeftechnieken en maken deze toegankelijk.
Boer en boerin bij de haard in een Drents binnenhuis.
Drie mooie dikke handwerktijdschriften uit de seventies, boordevol retro-patronen.
De winkel van Tweedehandswerk heeft een groot assortiment artikelen. Veel oude boeken, want die zijn in onze tijd weer bruikbaar. Net als veel borduurwerken, want die zijn te mooi om niks mee te doen.
De laatste 15 weken worden weergegeven
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Het bericht is succesvol verstuurd.
Bedankt hiervoor.