
Onder liefhebbers van handwerk is ook altijd aandacht geweest voor handwerk uit andere culturen. Deze boeken verschenen ruim veertig jaar geleden en waren voor die tijd heel bijzondere uitgaven. Het fijne naaldwerk met de in elkaar grijpende motieven uit het Nabije Oosten beleefde al sinds Oudtestamentische tijden een grote bloei, maar toch bleef deze wijze van stofversieren
vrijwel onbekend in ons land tot er middels het boek “Arabesken” eindelijk voor het eerst aandacht voor kwam.
De oude volkskunst uit zowel Kroatië als uit Israël en Libanon en Noord-Afrika levert een overvloed aan verschillende technieken, motieven en toepassingen en het is mooi om deze boeken (uit in de zeventiger jaren werden uitgegeven) door te bladeren.
Het boek “Borduurmotieven uit de Kroatische volkskunst” heb ik al vaker verkocht, maar nu weer twee nieuwe.
Het boek “Arabesken” plaats ik voor het eerst in m’n shop. Er is moeilijk aan te komen, maar gister vond ik eindelijk een exemplaar. Daarbij dacht ik aan iemand die ik begin dit jaar opzocht (toen maakte ik deze mooie foto’s bij haar) maar die begin deze zomer overleed. Zij hield ook zo enorm veel van dit oosterse handwerk en wist er zo veel van. Ik denk nog elke dag aan haar en ik mis haar.
En nu heb ik zomaar nog weer eens een gedachte. Deze boeken verschenen dus voor 
Maar wat goed om dus te weten dat ‘handwerksters’ dus al heel lang op die ontwikkeling vooruit liepen. Handwerksters hebben al veel langer open gestaan voor de rijkdom uit andere culturen!
En daarom hebben we nu nog deze mooie (tweedehands) boeken.
Bewaren
Bewaren
Bewaren
Bewaren




1 gedachte over “Kroatische en Oosterse borduurmotieven”
Update: het mooie boek Arabesken werd gelijk al besteld.
De boeken over Kroatische borduurmotieven zijn er nog wel.