De kant heeft een grote rol gespeeld in de Europese (kleding)geschiedenis, maar in de vorige eeuw leek die rol niet meer zo groot. Het werd allemaal te elitair en te duur om kant te klossen voor de elite. Maar juist toen begonnen de vele boeken te verschijnen, die werden gemaakt om al die oude technieken vast te leggen en door te geven aan nieuwe generaties. Nieuwe kantliefhebbers klossen nu vooral voor het plezier en omdat het leuk is om die oude technieken te leren beheersen.
Veel Engelse boeken zijn er verschenen over de Kloskant (Bobbin Lace), en ook over specifieke kantsoorten zoals Bucks Point Lace.
De nog specifiekere boeken hou ik graag nog in m’n shop, maar deze wat meer algemene boeken mogen nu weg in een goede aanbieding: zestig procent korting. Daar zit ook het mooie eerste boek bij, Bobbin Lace in Photographs, waarin fraaie foto’s staan van mooi kantwerk.
Je vindt deze boeken in de Aanbiedingen-categorie.